Igłą malowane

IGŁĄ MALOWANE


Nasza szkoła od roku 2000 jest organizatorem międzyszkolnego konkursu rękodzielniczego „Igłą Malowane”. Regulamin konkursu  mówi o prezentowaniu dorobku twórczego i wymianie doświadczeń uczestników pochodzących z wielu placówek naszego regionu miedzy innymi Zespołu Edukacyjno – Terapeutyczny  w Zespole Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich i Centrum Kształcenia Praktycznego w Rudzie Śląskiej. Konkurs ten prowadzony pierwotnie przez p. Elżbietę Kiepurę, a aktualnie p. Małgorzatę Mitek obok popularyzacji różnorodnych metod szwalniczych, a w szczególności  technik hafciarskich  przynosi korzyści terapeutyczne jak: wyciszenie umysłu, rozwijanie logicznego myślenia, ćwiczenia precyzji ruchów rąk, przewidywalność zachowań, ćwiczenia koncentracji uwagi.

 

            Corocznie na przełomie marca i kwietnia komisja konkursowa przyznaje dyplomy i nagrody za wykonane prace w takich technikach jak haft krzyżykowy, haft łańcuszkowy, matematyczny, filcowanie, prace przestrzenne.  Za sam udział w konkursie dla idei propagowania aktywności twórczej nagradzane są wszystkie prace. Przez siedemnaście  lat  istnienia konkursu nagrodzono ponad 800 małych arcydzieł.

 

                     Również w bieżącym roku komisja będzie obradować od marca nad dostarczonymi do naszej szkoły pracami biorącymi udział w XIX edycji konkursu „Igłą Malowane”.