Biblioteka szkolna

 

SŁÓW KILKA O NASZEJ BIBLIOTECE

Biblioteka mieści się na pierwszym piętrze w sali 101. Książkami opiekuje się nauczyciel-bibliotekarz Pani magister Izabela Jura

Biblioteka zajmuje przestronną salę, w której zgromadzony jest bogaty księgozbiór około 3500 książek a także zbiory czasopism, kaset wideo i płyt DVD. Korzystanie z tych zbiorów umożliwia  znajdujący się  tu telewizor i odtwarzacze:  DVD i VCD.

W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Funkcjonuje tutaj Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) składające się z 4 komputerów. Użytkownicy pod opieką nauczyciela bibliotekarza mają dostęp do Internetu i zbiorów multimedialnych.

Nasza biblioteka szkolna jest miejscem przyjaznym dla każdego ucznia. Można  w niej:

 • wypożyczyć książki,
 • odrobić lekcje lub skorzystać z księgozbioru podręcznego,
 • rozwijać swoje zainteresowania i talenty plastyczne,
 • przyjemnie i w spokoju spędzić czas podczas przerw,
 • skorzystać z Internetu, by wyszukać informacje,
 • odrobić prace, domowe czy posłuchać muzyki.


Godziny pracy biblioteki


Poniedziałek

800 - 1500

Wtorek

800 - 1500

Środa

800 - 1500

Czwartek

800 - 1030

Piątek

830 - 1430Coroczne imprezy organizowane w naszej bibliotece:

 • Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Każdego roku z okazji tego święta w bibliotece ma miejsce  Jesienny maraton czytania. Jest to całodniowa impreza skierowana do całej społeczności szkolnej. Tego dnia nauczyciele prezentują uczniom fragmenty swoich ulubionych pozycji książkowych.

 • 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Druga cykliczna impreza nieodłącznie związana jest z tym świętem a są to Wiosenne poranki poezji. każdy poranek poświęcony jest innemu poecie lub innemu wydarzeniu np. : „Poranek twórczości Marii Konopnickiej”, „Dobre maniery na co dzień”, ”Poranek poświęcony Wisławie Szymborskiej czy „Poranek poezji Bartosza Mazura” – absolwenta naszej szkoły. Na ten rok zaplanowany mamy „Poranek poezji Zbigniewa Herberta.

 

Biblioteka to nie tylko książki ale i komputery z dostępem do Internetu dlatego corocznie w lutym odbywają się w bibliotece

 

 • Dni bezpiecznego Internetu - o bezpieczeństwo w sieci dbamy cały rok ale w tych dniach szczególnie prezentowane są filmy, kursy e-learningowe, odbywają się konkursy plastyczne i pogadanki.

 • Loterie fantowe - dwa razy w roku z okazji Mikołajek i z okazji Dnia Dziecka w bibliotece organizowane są loterie fantowe, które cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Fanty na loterie pozyskiwane są od nauczycieli i sponsorów a fundusze pozyskane ze sprzedaży losów przekazywane są na potrzeby TPD.

 • Kiermasz  ozdób i wypieków - w okresie przedświątecznym  biblioteka kusi pięknymi zapachami, ponieważ jest to czas na organizacje kiermaszu  ozdób i wypieków wykonanych przez nauczycieli.

 

W bibliotece odbywają się spotkania uczniów, którzy biorą udział w pracach kół zainteresowań:

 • Koło Przyjaciół Biblioteki - pierwsza środa miesiąca od 810 - 855

 • Koło Multimedialne "Edukacja przez wychowanie". Spotkania w trzeci wtorek miesiąca od 1500 - 1545 w bibliotece lub sali 202.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych!!!

Bierzemy udział w akcji Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy

Akcja "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy"

Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy to akcja czytelnicza w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości. Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowanych materiałów, w tym scenariusza „Mirabelka – kiełkująca historia”.

 

Celami akcji są:

 • promocja czytelnictwa;
 • rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
 • zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
 • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;

 

Również  w naszej bibliotece szkolnej zostały przeprowadzone takie warsztaty  literacko - plastyczne dla uczniów z Gimnazjum i ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 1 na podstawie książki Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020